Veľkolepá stanica HBO ukázala, že je veľký hlad po fantasy seriáloch. V súčasnej dobe sa ich tak chystá hneď niekoľko. Streamovacia služba Hulu totiž pripravuje adaptáciu knihy Stephena Kinga Eyes of the Dragon z roku 1984.
Tá sa stretla s pozitívnym prijatím zo strany recenzentov, ale nemalé množstvo fanúšikov ju kritizovalo a to z jednoduchého dôvodu – nešlo o horor. A King sa práve hormi preslávil. Eyes of the Dragon je ale epické fantasy inšpirované európskymi rozprávkovými príbehmi, čo niektorých sklamalo.
Negatívne reakcie zo strany fanúšikov dokonca inšpirovali Kinga k napísaniu knihy Misery, na ktorej motívy vznikol film Misery nechce zomrieť.
Pokiaľ ide o príbeh Eyes of the Dragon, tak ten sa odohráva v krajine menom Delain (je súčasťou rovnakého univerza ako Temná veža), ktorú sa snaží zničiť kúzelník Flagg. Do cesty sa mu ale pripletú členovia kráľovskej rodiny, konkrétne bratské duo princov Thomas a Peter.
Nejde o prvý pokus o sfilmovania. V deväťdesiatych rokoch sa pracovalo na animovanom filme, ale než sa dočkal realizácie, došlo k vypršaniu práv. Neskôr zvažovala stanice Syfy natočenie minisérie alebo filmu, ale história sa opakovala a vypršali jej práva. Teraz vlastní práva Hulu a to schválilo pilotnú epizódu, ktorú napíše Seth Grahame-Smith (Abraham Lincoln: Lovec upírov). Ak sa Hulu bude výsledný produkt páčiť a schváli celú sériu, potom na ňu Seth dohliadne ako showrunner.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.