Fanúšikovia hernej bojovej série Mortal Kombat sa majú načo tešiť. Svoju obľúbenú bitkársku hru si totiž budú môcť po rokoch vychutnať aj na veľkom plátne. Ako sme sa dozvedeli, chystá sa nový akčný film zasadený do sveta tejto populárnej značky, ktorý by sa mal čoskoro začať nakrúcať v Južnej Austrálii. Oznámil to tamojší premiér Steven Marshall.
 
Producentom snímky bude nadaný James Wan, ktorý sa zrejme najviac preslávil kultovým hororom Saw, Insidious 1 a 2, The Conjuring ) a stál tiež za réžiou minulého superhrdinského hitu Aquaman. Na režijné kreslo v prípade nového Mortal Kombat by mal zasadnúť nováčik Simon McQuoid, snáď sa mu teda jeho debut vydarí.
 
„Som nadšený z toho, že môžem do Austrálie priniesť ďalšiu veľkú show, obzvlášť po všetkých úžasných skúsenostiach z filmovania Aquamana,“ uviedol Wan. „Južná Austrália je bohatá na prírodné scenérie a množstvo talentovaných umelcov, čiže pre náš fantasy-akčný projekt je toto miesto ako šité na mieru,“ dodáva.

O filme ako takom sa toho zatiaľ príliš nevie. Nepoznáme hlavnú zápletku ani počet postáv, ktoré by sa v snímke mali objaviť. Predprodukcia filmu by však mala začať už tento mesiac a začiatok produkcie je naplánovaný na druhú polovicu roka. Kedy presne by mala ísť snímka do kín a či bude dostupný aj u nás, v túto chvíľu nie je známe.
Vieme však to, že sa má jednať o vôbec najväčší filmový projekt, aký bol kedy na území Južnej Austrálie realizovaný. Vytvoriť má až 580 nových pracovných miest a do miestnej ekonomiky prinesie podľa odhadov 70 miliónov austrálskych dolárov.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.