Seriál Hra o tróny natočený na motívy knižnej série Pieseň ľadu a ohňa skončil a súdiac podľa besných reakcií na sociálnych sieťach to nebol záver, ktorý by si fanúšikovia predstavovali. Mnohí tak dúfajú, že im chuť spraví zvyšné dve knihy.
Seriál pred pár rokmi knihy dejovo predbehol. Tvorcovia síce konzultovali zlomové udalosti s autorom Piesne ľadu a ohňa Georgom R.R. Martinom, ale je jasné, že v mnohých ohľadoch sa budú knihy líšiť. To potvrdzuje aj sám Martin:
„Pracujem s veľmi odlišným médiom, ako David a Dan, na to nezabúdajte. Mali na finálnu sériu osem hodín. Očakávam, že moje dve knihy budú mať dohromady okolo 3000 normostrán. .. a ak to bude potrebné, pridám ďalšie stránky a kapitoly a scény. „
Spisovateľ sa rozhovoril aj o určitých detailoch, ktoré v seriáli nenájdeme, ale na stránkach kníh áno:
„Sú tu postavy, ktoré sa nikdy na obrazovku nedostali a iné, ktoré v seriáli zomreli, ale v knihách sú stále nažive. Takže, keď už nič iné, tak čitateľ zistí, čo sa stalo s Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny a jej prasaťom, Skahazem Shavepatem, Arienne Martell, Darkstar, Victorionom Greyjoyom, serom Garlanom galantným, Aegonom VI. a nespočetným množstvom ďalších ako dôležitých, tak vedľajších postáv, s ktorými sa diváci seriálu nikdy nemali šancu stretnúť. „
Otázkou ale je, kedy sa s nimi opäť stretnú čitatelia, pretože nie je tajomstvom, že je Martin veľmi starostlivý, čo znamená, že si s knihami dáva veľa načas. Na šiesty diel nazvaný Víchry zimy sa čaká už skoro osem rokov a nie je stále jasné, kedy bude a ani si netrúfame hádať, kedy vyjde siedma kniha Sen o jari.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.