Sarah Connor a starý dobrý T-800 v podaní Arnolda Schwarzeneggera sa ešte raz vracajú, aby sa postavili robotom, ktorí chcú vyhladiť ľudstvo.
Zo zatiaľ dostupných záberov sa zdá, že si tvorcovia dávajú záležať na tom, aby nám prežitie hrdinov nebolo ľahostajné a aby jednotlivé strety s Terminátorom boli intenzívne a nápadité. Ozvláštniť snímka má hneď niekoľko rôznych elementov.
Prehliadnuť sa nedá dvojjediná podstata nového Terminátora, ktorý nie je ani T-800, ani T-1000, ale kombinácia oboch – tekutý zovňajšok na skeletálnom jadre. Obe dve zložky sa navyše dokážu oddeliť a kooperovať. Potom je tu postava novej ochrankyňa (Grace) v podaní Mackenzie Davis. Postava je buď človek, alebo si to minimálne myslí. Každopádne má v tele poriadnu nálož kybernetických upgradov, ktoré jej obranné schopnosti posúvajú ďaleko za hranice možností obyčajného človeka.

Arnold Schwarzenegger sa v traileri len tak mihol a podľa všetkého bude vedľajšou postavou. Prečo sa ale na seba so Sarah pozerajú, ako by sa poznali? Odohrali sa v medzičase medzi udalosťami Terminátora 2 a Terminátora: Temný osud nejaké ďalšie zásadné okolnosti? Alebo bude čokoľvek z Terminátora 1 a 2 retroaktívne zmenené? Isté je, že v oboch dvoch filmoch (na ktorej novinka priamo nadväzuje) bol T-800 s tvárou Arnolda vždy nenávratne zničený. Upútavka tiež naznačuje, že ak film bude mať nejaký sociálno-politický podtext, tak to bude v otázke latinskoamerickej migrácie do USA, ako ilustruje scéna na streche vlaku.
Dej filmu je zasadený do Mexika, jednou z hlavných hrdiniek bude mladá Mexičanka, spoločne s postavami Sarah Connor (Linda Hamilton) a T-800 (Arnold Schwarzenegger). Nové postavy stvárni Natalia Reyes, Mackenzie Davis, Gabriel Luna a Diego Boneta. Snímka má ignorovať všetky Terminator filmy, ktoré netočil James Cameron. Scenár píše Billy Ray, režíruje Tim Miller. Dátum premiéry je v tejto chvíli stanovený na 22. 11. 2019.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.